WARSZTATY FILMU ŚLUBNEGO

Gdybyśmy mieli opisać nasze filmy to nazwiemy je kompromisem pomiędzy artystyczną wizją a pamiątką z dnia ślubu i wesela. Jest to 15-20 minutowa forma wypełniona najpiękniejszymi ujęciami oraz przepleciona narracją z przemów. A to wszystko zarejestrowane w dniu ślubu, bez tracenia czasu na dodatkowe plenery i bez wożenia statywów i sliderów.
Nazywamy to takim reporterskim mięchem, ale w estetycznym wydaniu i bez przesadzonego artyzmu, aby tylko być za wszelką cenę alternatywnym. Czyli coś, co będzie modne również za 5 czy 10 lat i sprawdzi się jako uniwersalna pamiątka. I takie wartości przekazujemy na naszych warsztatach oraz uczymy jak w 12 godzin reportażu zebrać materiał na takie mięcho.

NASZE WARTOŚCI

Kiedyś chcieliśmy po prostu robić filmy. Wieloletnie doświadczenie otworzyło nam oczy na to, co jest piękne i wartościowe. Dziś już wiemy, co jest dla nas najważniejsze w tworzeniu filmów ślubnych. Nadszedł czas, aby podzielić się z Wami naszą wiedzą, a także zdradzić Wam kilka sekretów ułatwiających pracę. Opowiemy Wam o naszej drodze w branży ślubnej, jej blaskach i cieniach. Obiecujemy solidną dawkę motywacji!

Przyjdź do nas, jeśli

  • jesteś świeżo upieczonym filmowcem, który dopiero ma zamiar zacząć swoją przygodę
  • jesteś filmowcem z niewielkim doświadczeniem w branży ślubnej, który chce znaleźć swoją ścieżkę rozwoju
  • jesteś średnio doświadczonym filmowcem, który chce przenieść biznes na wyższy poziom

  • pragniesz robić filmy, które Ci się podobają, a nie takie, jak robią wszyscy
  • chcesz dowiedzieć się czegoś nowego oraz poukładać swoją dotychczasową wiedzę
  • poszukujesz nowych inspiracji oraz motywacji do działania na kolejne sezony

PROGRAM WARSZTATÓW

Na dobry początek dnia

Chcielibyśmy opowiedzieć Wam kilka słów o sobie, jak to się stało, że jesteśmy w tym miejscu, w którym własnie stoimy. Zdradzimy Wam również, co jest dla nas najważniejsze w tworzeniu filmów ślubnych. Chętnie dowiemy się, skąd się wziął u Was pomysł na bycie filmowcem. Zastanowimy się jak znaleźć Parę, z którą będziecie nadawać na tych samych falach. Zazwyczaj wszystko wygląda kolorowo ale, warto zastanowić się, kiedy trzeba powiedzieć nie.

Co najpierw, pomysł czy sprzęt?

Mówią, że ponoć telefonem też można nakręcić dobry film, więc zastanowimy się ile w tym prawdy i od czego trzeba zacząć. Poruszymy takie tematy jak krótki lub długi film ślubny, oraz czy pracować solo lub w zespole, a także jak ważny jest dźwięk w filmie ślubnym oraz co on wnosi. Temat, na który wiele osób na pewno czeka to wybór sprzętu do filmowania,  zajrzymy więc do naszych plecaków i opowiemy jak ułatwić sobie pracę, oraz co za tym idzie, jak dostrzegać więcej.

Sekret emocji – dzień ślubu

To właśnie ten dzień i te sekundy, kiedy macie tą wyjątkową możliwość zapisać czyjeś wspomnienia i emocje. Pokażemy Wam, co zrobić, żeby wycisnąć z reportażu jak najwięcej. Poszukamy emocji tam, gdzie na pewno byście się ich nie spodziewali, jednocześnie analizując każdą część dnia ślubu. Podejmiemy tematykę elementarnych zasad języka filmu. Porozmawiamy o tym, czy w dniu wesela da się panować nad kadrem, światłem i dźwiękiem.

Montaż – tetris level hard

Myślenie o montażu tak naprawdę zaczyna się już podczas filmowania, dlatego powiemy Wam co zrobić, aby usprawnić ten proces. Pokażemy Wam nasz workflow i sposób na to, jak budujemy narrację w filmie ślubnym krok po kroku, m. in.  przez wykorzystanie dźwięków. Porozmawiamy o tym, skąd brać muzykę do filmów i jak szukać utworów, które będą współgrać z obrazem. Zdradzimy Wam nasz sekret jak uzyskać piękne i naturalne kolory bez wysiłku.

Daj się poznać – o biznesie

Czas na pokazanie Waszych prac potencjalnym klientom. Pokażemy Wam jak powinna wyglądać nowoczesna strona internetowa i co musi na niej się znaleźć. Damy Wam kilka prostych wskazówek, które pomogą zadbać o Wasz wizerunek w social media. Podpowiemy co się u nas sprawdziło, a co nie. Porozmawiamy o tym, jak stworzyć czytelną ofertę, która pomoże Wam zdobyć zlecenie. Dowiecie się, jakie zapisy w umowie są ważne, a których lepiej unikać.

Tips&Tricks oraz luźne gadki

Praca filmowca ślubnego to praca z ludźmi, więc podejmiemy temat współpracy z fotografem i innymi usługodawcami. Zdradzimy nasze patenty na organizację pracy – któż nie chciałby zaoszczędzić czasu prostymi sposobami. Będzie też chwila na zadawanie pytań. Obiecujemy, że postaramy się odpowiedzieć nawet na te najbardziej niewygodne. Jeśli będziecie mieli ochotę to podyskutujemy na temat Waszych dokonań, oraz tego, co byście chcieli zmienić.

RABAT DLA UCZESTNIKÓW

Drewniany Sklep, jako partner naszych warsztatów, przygotował dla Was specjalną ofertę.
Otrzymacie jednorazową zniżkę -20% na zamówienie złożone w sklepie online.

Opinie uczestników

INFORMACJE PRAKTYCZNE

NAJBLIŻSZA EDYCJA – IV

Termin

20.04.2022

Lokalizacja

Łódź

Czas trwania

10:00 – 21:00

Koszt

1200 PLN

Zapisy

ZAMKNIĘTE
Zapraszamy do Łodzi, miasta, w którym swoją filmową przygodę rozpoczęło wielu znanych aktorów, reżyserów i operatorów. Spotkamy się w designerskim Puro Hotel, który swoimi przepięknie zaprojektowanymi wnętrzami pobudza kreatywność i napędza do działania. Będziemy mieli do swojej wyłącznej dyspozycji kameralną salę kinową Cinema Paradiso, aby móc w pełni oddać się filmowym doświadczeniom.
Aby nie zabrakło nam energii, będziemy mieć spory zapas świeżej kawy, herbaty i wody, a plan dnia przewiduje również przerwę na lunch, na który zaprosimy Was do jednej z restauracji na terenie położonej tuż obok Manufaktury.

ZAPISY NA WARSZTATY

Nie możemy się doczekać, aby Cię poznać!
Wypełnij formularz i zapisz się na warsztaty.

REJESTRACJA UCZESTNIKÓW

W naszych warsztatach może wziąć udział osoba prowadząca działalność gospodarczą oraz osoba prywatna. Wystawiamy faktury zwolnione z VAT. Warunkiem rezerwacji jest dokonanie wpłaty całej kwoty. Ilość miejsc ograniczona.
Masz jakieś pytania? Napisz nam wiadomość na info@lowmi.pl lub zadzwoń: 509 49 30 49.